- Anasayfa
- Sayfalar
- YAZ OKULU DUYURUSU
04/07/2024 12:25:46 - 09/07/2024 12:25:46 - 251 Okunma
Üniversitemizde yaz okulu açılmamakla birlikte 2023-2024 Öğretim Yılı Yaz Döneminde farklı üniversiteden ders almak isteyen öğrencilerimizin Yaz Okulu Başvuru Formunu eksiksiz doldurup dersi alacakları üniversiteye ait ders içerikleri, ilgili Bölüm Başkanlığına hitaben yazılacak dilekçe ile birlikte Yükseokulumuz Öğrenci İşleri Bürosuna elden teslim etmeleri veya vizemyo@klu.edu.tr e-posta adresine PDF dosya biçiminde göndermeleri gerekmektedir. (Yüksekokulumuzdan onay almadan farklı üniversitelerden alınan yaz okulu ders notları geçersiz sayılacaktır.)
Üniversitelerden Yaz Okulu dersi almak isteyen öğrencilerimizin dikkat edeceği hususlar;
- Yaz Okulunda öğrenciler öncelikle tekrarlamak zorunda oldukları dersleri almak kaydıyla, en fazla 20 AKTS'yi aşmamak koşuluyla 3 derse, yaz okulu sonu itibariyle mezun olabilecek öğrenciler ise en fazla 25 AKTS'yi aşmamak üzere 4 derse kayıt yaptırabilirler. Bu toplama zorunlu, seçmeli, ortak zorunlu vb. tüm dersler dahildir.
- Öğrenci, öncelikle alt yarıyıllardan başarısız derslerini (FF, FD, DZ olan) almak üzere derslere yazılabilir.
- Yaz okulundan başarılı sayılabilmek için en az CC harf notu alınması gerekir
- Öğrenciler, yaz döneminde alt yarıyıllara ait hiç almadığı, alıp başarısız olduğu, geçip de (DD, DC ve CC notları ile) yükseltmek istediği dersleri de alabilirler. Bu derslerden aldığı son not geçerlidir. % 10’a giren öğrenciler bahar yarıyılı sonunda belirlendiğinden, yaz dönemi sonunda alınan başarı notları % 10 sıralamasını değiştirmez.
Buna göre; başka bir üniversiteden yaz öğretiminde ders alacak öğrencilerimizin aşağıdaki hususları göz önünde bulundurarak yaz öğretimi başvurusu yapmaları gerekmektedir.
- Yaz öğretimi için başvuru yapılacak programın taban puanı Vize MYO’dan daha yüksek bir program olmalıdır. (Vakıf Yükseköğretim Kurumlarının tam burslu taban puanı esas alınır.) Her öğrenci kendi kayıt yılını dikkate alacaktır. (2022 yılı girişli öğrenciler 2022 yılının taban puanlarını, 2023 yılı girişli öğrenciler 2023 yılının taban puanlarını dikkate alacaklardır.)
- Yukarıdaki maddenin sağlandığını gösterir belgeler, (taban puanları gösterir çıktı ve başvuru yapılan Yüksekokuldan alınmış onaylı ders içerikleri) Vize MYO'da ilgili Bölüm Başkanlığına hitaben yazılacak dilekçe ekinde Yüksekokul Öğrenci İşleri’ne teslim edilecektir.
- İlgili Bölüm Başkanlıklarının yapacağı inceleme ardından onay/red durumu Bölüm Başkanlığı tarafından başvuru yapan öğrencilere bildirilecektir.
- Yaz Öğretimi ders/derslerini başarı ile tamamlayan öğrenciler, ilgili Yüksekokul’dan alacakları transkripti Yüksekokulumuz Öğrenci İşlerine bizzat ulaştırarak teslim edeceklerdir.
NOT: Öğrenci Yaz Okuluna başladığı tarihten iki hafta içinde dersten çekildiği takdirde hem yaz okulu aldığı Üniversiteye hem de Yüksekokulumuza dilekçeyle bilgi vermelidir. Aksi takdirde derse devam etmediği için karşı okuldan gelen transkriptte yer alan DZ, FF, FD olarak gelen harf notları Öğrenci Bilgi Sistemine (OBS) işlenecektir.
Yaz Okulu Eşdeğer Ders Formu (3 Nüsha Doldurulacak)
Yaz Okulu Başvuru Süreci
Yaz Okulu Konulu 24.05.2023 Tarihli Senato Kararı
Yaz Okulu Taban Puan Bilgileri
Yaz Okulu
![Google Plus](resimler/googleplus.png)